Bornova Satılık Daire Fiyatları Ne Kadar?

Bornova Satılık Daire Fiyatları Ne Kadar?

Son yıllarda konut fiyat artışıyla gayrimenkul sektöründe adından söz ettiren İzmir, hem yerli hem de yabancı yatırımcıların yakından takip ettiği şehirlerin başında geliyor.

İzmir’in en kalabalık üçüncü ilçesi Bornova da, bölgenin dikkat çeken yerlerinden. 442 bin 839 kişilik nüfusa sahip ilçede toplam 45 mahalle bulunuyor. Konut yatırımında öne çıkan bölgelerden Bornova’da yeni projeler artıyor. Peki, Bornova’da yaşam nasıl? Bornova satılık ev fiyatları ne kadar? İşte Bornova emlak piyasasına dair önemli bilgiler…

Bornova’da yaşam

Yeşil alanların çoğunlukta olduğu Bornova’da ferah bir yaşam sürebilirsiniz. İzmir-Ankara, İzmir-Aydın ve İzmir-Çanakkale karayolu ağının merkezinde bulunan Bornova, aynı zamanda kolay ulaşım imkânlarıyla pek çok ilçeden ayrılıyor. Şehir merkezine oldukça yakın olan Bornova’ya İzmir’in hemen hemen yer yerinden ulaşmak mümkün. Ayrıca Belhomme Evi, Homeros Vadisi, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı, Peterson Köşkü ve Süreyya Tabiat Parkı bölgeyi öne çıkarıyor.

Bornova satılık daire fiyatları ne kadar?

Kentsel dönüşümle değerlenen bölgelerden Bornova satılık ve kiralık daire arayanlara, farklı konut tipleriyle pek çok seçenek sunuyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin son yıllarda tercih ettiği ilçelerden Bornova’da satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 2.31 artış gösterdi. Bornova ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 297 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 21 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Bornova ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı, 247 bin 257 TL ile 412 bin 100 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 329 bin 676 TL olarak belirtiliyor.

Bornova kiralık daire fiyatları ne kadar?

Ege Üniversitesi’nin yer aldığı Bornova’da öğrenci sayısının fazla olması kiralık daire talebini artırıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Bornova kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 998 TL ile 1.664 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 1.331 TL olarak gösteriliyor.

Bornova’nın konutta kazandıran mahallesi: Kazımdirik

Bornova’nın satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip mahallesi Kazımdirik oldu. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre; Kazımdirik satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.44 artış gösterdi. Kazımdirik Mahallesi’nde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 927 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 20 yılı buluyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Kazımdirik’te satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 294 bin 522 TL ile 490 bin 900 TL arasında değişiyor.

Bornova satılık daire ilanlarını görüntülemek istiyorsanız, tüm Bornova satılık daireler için tıklayın!